Uluslararası Dijital Pazarlama Yarışması


ENTREN dünyadaki yeni gelişmeleri ve trendleri takip ederek, etkinliklerini ve işlerini buna göre dizayn eder.ENTREN, düzenleyeceği ‘’Digimarker’’ yarışması ile dijital dünyada farkını ortaya koyacaktır.

Digimarker, ENTREN’in organize ettiği global dijital pazarlama yarışmasıdır.Digimarker, dijital pazarlama alanında bir yarışma olmasının yanısıra aynı zamanda çok kültürlü iş dünyasının dinamik şekilden gelişen dijital dünya ile bağlarının kuvvetleneceği ve gençlerin aktif katılımıyla dijital pazarlama stratejilerinin oluşturulacağı bir etkinliktir.

40 ülkeden 25 yaş altı gençlerden başvurular alındıktan sonra 120 gencin seçileceği bu yarışma İstanbul’da bir üniversite ev sahipliğinde gerçekleşecektir.Ünivesitesi kampüsünde konaklamalar ve çalışma alanları oluşturulacaktır.

Digimarker şu aşamalardan oluşmaktadır:

Orientation Day – Oryantasyon Günü

Katılımcılar, diğer katılımcılarla biraraya gelerek 1 gün sürecek sosyalleşme aktiviteleri ile çevreye uyum sağlayacaklardır.Her katılımcı farklı ülkelerden gelen katılımcılarla brilikte oluşturulan farklı yarışma takımlarına dahil olacaktır.

Introduction to Digital Marketing – Dijital Pazarlamaya Giriş

Katılımcılar, Türkiye ve Dünyadan önemli şirketlerin pazarlama direktörleri, dijital alanda ses getirmiş şirketlerin yöneticileri ve akademisyenler ile 2 gün sürecek seminerlerle dijital pazarlama alanında vizyon kazanacaktır.

Discover Your Brand – Markanı Keşfet

Oluşturulan her bir takıma yarışmaya sponsor olan markalar ayrı ayrı paylaştırılacaktır.Her takım bir markanın dijital pazarlama projesini ve stratejisini oluşturmak üzere çalışmalara başlayacaktır.Markayı daha yakından tanımak için markanın yönetim merkezinde ve pazarlama departmanında 1 gün geçirecektir.Her bir Marka 1 gün boyunca, 1 takımı konuk edecektir.

TeamWork – Takım Çalışması

Takımlar sorumlu oldukları markalar hakkında kendilerine ayrılan mekanlarda çalışmalara başlayacaktır.2 gün boyunca kendileri için belirlenen mentörlerle, kendi belirleyecekleri zamanlarda görüşmeler ve toplantılar yapabileceklerdir.

Final Day - Final günü

Final günü her takım oluşturdukları dijital stratejileri hazırladıkları en fazla 12 dakika süren sunumlarla dijital alanda önde gelen isimlerin oluşturduğu jüri karşısında sunacaklardır. Dereceye giren takımlar gala gecesinde yapılacak ödül töreninde sponsor markalar tarafından ödüllendirileceklerdir. Tüm katılımcılara sertifika verilecektir.